XLM

استلار چیست؟

استلار یکی دیگر از رمز ارزهایی است که از زمان ساخته شدن در سال 2014 توجه زیادی را به خود جذب کرده است. تمرکز اصلی استلار که توسط جد مک‌کالب معروف، موسس اولین صرافی ارز دیجیتال Mt. Gox و ارز دیجیتال ریپل و پاتریک کالیسون موسس استرایپ یکی از با ارزش‌ترین فین‌تک‌های پرداخت جهان ساخته شده بر انتقال پول به صورت فرامرزی و تبادلات مالی است. با این حال قدرت اصلی استلار در سرعت بالای آن و توانایی ساخت و عرضه دارایی های مختلف، Asset، در این پلتفرم است که به هر فردی امکان می‌دهد یک دارائی را توکنیزه کرده و آن را در شبکه عرضه کند. به این ترتیب استلار بستری است که در آن همه چیز را می‌توانید به سرعت تبدیل به توکن کنید و آن را با توکن‌های دیگر یا ارز دیجیتال بومی و اصلی شبکه استلار که به استلار لومن موسوم (XLM)است مبادله کنید. در ساده‌ترین توصیف استلار می توان گفت ریپلی است برای افرادی که از استفاده از بانک ها محرومند اما توانایی های استلار بسیار فراتر از توانایی های ریپل است.

استلار لومن قابل استخراج نیست و تمامی ارز های دیجیتال استلار لومن در ابتدا ساخته شده اند. تنها راه برای به دست آوردن ارز رمزنگاری شده استلار خرید آن و یا به دست آوردن استلار از Airdrop هایی است که گاهی برگزار می‌شود.

سرعت بسیار بالای انتقال پول در بستر استلار در کنار کارمزدهای بسیار پایین آن که برای صرافی ها در حدود ۰۱/۰ استلار است آن را تبدیل به یک گزینه ایده‌آل برای انتقالات مالی کرده است. علاوه بر آن استلار با بسیاری از شرکت های مهم از جمله IBM، دلویت و بانک های مختلف وارد همکاری شده است. آسانی کار با استلار باعث جذب یک جامعه بزرگ از توسعه دهندگان شده است که توسعه برنامه های جدید بر این بستر را در کنار پشتیبانی آن از زبان‌های مختلف برنامه نویسی برای قراردادهای هوشمند بسیار آسان کرده است. همه این موارد نکاتی هستند که باعث می‌شود فکر کنیم استلار یک بلاکچین ایده‌آل برای توسعه پروژه ها و سرمایه گذاری است. علاوه بر آن متن باز بودن کد این بلاکچین باعث شده است بسیاری از شرکت ها برای توسعه پروژه های خود در نقاط مختلف دنیا توجه خود را به استلار معطوف کنند که از آن جمله پروژه ققنوس در ایران به عنوان اولین رمز ارز ملی ایرانی را می توان نام برد.

کیف پول مناسب برای نگهداری ارز دیجیتال استلار

در این قسمت می‌توانید لیستی از کیف پول های مناسب برای نگهداری رمز ارز استلار لومن را مشاهده کنید.

خرید ارز دیجیتال استلار

برای خرید استلار از این لینک اقدام کنید تا با کمترین کارمزد و بهترین قیمت رمز ارز استلار به هر کیف پول الکترونیکی که معرفی میکنید واریز شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *