BNB

بایننس کوین BNB چیست

صرافی بایننس با اینکه به اندازه بسیاری از صرافی های دیگر قدمت ندارد اما پس از گذشت مدت کوتاهی از آغاز فعالیت خود موفق شد از نظر حجم مبادلات روزانه به بالاترین رده در بین صرافی های ارز دیجیتال دست پیدا کند. عوامل مهمی در این موفقیت دست داشته اند که از جمله آن‌ها می‌توان به عرضه تعداد زیادی توکن و ارز دیجیتال در این صرافی، حجم مناسب نقدینگی و کارمزدهای پایین معاملات اشاره کرد. علاوه بر این کارمزد انتقالات در این صرافی نیز پایین است.

از عوامل مهم دیگری که در موفقیت این صرافی نقش داشته اند چشم انداز آینده این صرافی است. این صرافی قصد دارد در آینده یک صرافی غیر متمرکز بر بستر یک بلاکچین اختصاصی ایجاد کند که آن را بسیار محبوب کرده است.

اما داستان صرافی بایننس به اینجا ختم نمی شود. صرافی بایننس هم زمان با آغاز کار خود دست به عرضه توکنی ویژه بر بستر بلاکچین اتریوم زد که سکه بایننس، بایننس کوین یا BNB‌ نام دارد. این سکه در ICO‌ اختصاصی به سرمایه گذاران فروخته شد. صرافی بایننس در اولین اقدام برای بازاریابی و افزایش ارزش توکن BNB‌ دست به اقدامی ویژه زد و برای معاملاتی که کارمزد آن‌ها با BNB پرداخت شود تخفیف در نظر گرفت. به این ترتیب در یک برنامه پنج ساله بایننس در هر سال به مقدار مشخصی تخفیف برای کارمزد معاملات در نظر گرفت که در حال حاضر برابر با ۲۵ درصد تخفیف است و در سال اول برابر با ۵۰ درصد بود. در سال پنجم این تخفیف به صفر خواهد رسید. اما از آنجا که ممکن است این روش ارائه تخفیف باعث کاهش علاقه به این ارز و کاهش ارزش آن شود بایننس در دوره های زمانی سه ماهه اقدام به خرید مقدار مشخصی از BNB ها کرده و آن ها را از بین می‌برد یا اصطلاحا می‌سوزاند. به این ترتیب در انتهای دوره پنج ساله از دویست میلیون توکن ایجاد شده تنها صد میلیون باقی می ماند و ارزش توکن حفظ خواهد شد.

همچنین بایننس در همین مدت کوتاه سکه BNB‌ را تبدیل به ابزار پرداخت محبوبی نیز کرده است. با عقد قراردادهای مختلف امکان انجام پرداخت هایی مانند خرید بلیت هواپیما و رزرو هتل فراهم شده است که بر ارزش این ارز می افزاید.

در انتها در زمان نگارش این مقاله بایننس صرافی غیر متمرکز خود را به طور آزمایشی راه اندازی کرده است که قرار است نسخه اصلی آن بر بستر بلاکچین اختصاصی بایننس راه اندازی شود. این اقدام می تواند یک انفجار قیمتی برای کوین BNB‌ ایجاد کند زیرا BNB‌ رمز ارز بومی این بلاکچین خواهد بود و سایر ارزهای موجود در این صرافی به صورت توکن هایی عرضه خواهند شد.

مجموع این اطلاعات در کنار مدیریت و بازاریابی فوق العاده چانگپنگ ژائو مدیر عامل بایننس که خود از وال های بزرگ رمز ارز ها و بازار کریپتو کارنسی است باعث می شود فکر کنیم سرمایه گذاری بر روی BNB‌ یکی از برترین سرمایه گذاری های بازار ارزهای دیجیتال خواهد بود. در کنار این مسائل امنیت بالای صرافی بایننس را هم باید در نظر گرفت که بر خلاف اغلب صرافی های بزرگ هنوز هک نشده است و علاوه بر آن با قرار دادن بخشی از دریافتی های این صرافی در یک کیف پول سخت افزاری جدا از صرافی به عنوان بیمه، حتی در صورت هک شدن این صرافی و دزدیده شدن رمز ارز کاربران، این صرافی قابلیت برگرداندن وجوه به حساب ها را داراست که باعث اقبال زیاد کاربران به این صرافی شده است که خود عامل دیگری برای افزایش قیمت BNB است.

کیف پول های مناسب برای نگهداری BNB

در حال حاضر BNB کوین یکی از توکن های اتریوم است و بنابراین امکان نگهداری آن بر روی کیف پول های مناسب برای این توکن ها فراهم است. با راه اندازی بلاکچین اختصاصی صرافی بایننس شاید لازم باشد تغییراتی ایجاد شود ولی خوشبختانه کیف پول اختصاصی صرافی بایننس هم ابزاری مناسب برای نگهداری BNB‌ که قطعا پشتیبانی هم از توکن و هم BNB‌ اختصاصی بلاکچین را دارا خواهد بود. در ادامه تعدادی از ولت های مناسب برای BNB را آورده ایم.

خرید سکه BNB

برای خرید سکه BNB‌ می توانید با آسان بیت تماس بگیرید تا با ارزان ترین قیمت و کمترین کارمزد بتوانید یک سرمایه گذاری ایده آل داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *