BITCOINNN

بیت کوین چیست

بیت کوین اولین رمز ارز جهان است که در سال 2009 توسط فرد یا افرادی که هنوز (با گذشت بیش از ده سال از ساخته شدن اولین بلاک در بلاک چین بیت کوین) هویت آنها مبهم است ساخته شد. در این مدت کوتاه بیت کوین توانسته است از یک ارز با ارزش کمتر از یک سنت به رکورد تاریخی قیمتی نزدیک به بیست هزار دلار در سال ۲۰۱۷ برسد که آن را تبدیل به یکی از سودآور ترین دارایی‌های جهان برای معامله و سرمایه گذاری تبدیل کرده است.

در جهانی که همه چیز توانسته بود شکل دیجیتال به خود بگیرد و تقریبا تمامی خدمات به صورت اینترنتی قابل دسترس بودند جای خالی یک روش پرداخت که بتواند مستقل از بانک هایی که در سال ۲۰۰۸ دچار بحران مالی عظیمی شده بودند فعالیت کند به شدت احساس می شد و دقیقا در این نقطه بود که ساتوشی ناکاموتو با ساخت و ابداع اولین ارز دیجیتال جهان بر پایه فناوری بلاک چین وارد شد. در حال حاضر بیت کوین به عنوان اینترنت پول شناخته می‌شود

بیت کوین ارز دیجیتالی است که بر پایه فناوری بلاک چین فعالیت می‌کند. بیت کوین یک روش پرداخت شفاف، همتا به همتا و توزیع شده است که کنترل آن نه در اختیار یک شرکت یا بانک مرکزی بلکه در اختیار جامعه استفاده کنندگان آن است.

استخراج بیت کوین

بیت کوین بر بستر فناوری بلاک چین فعالیت می کند. در بلاک چین بیت کوین در هر ده دقیقه یک بار کامپیوترهایی که به آن ها لقب استخراج کننده یا ماینر داده می شود تراکنش های ایجاد شده توسط کاربران را در بلوک های بلاکچین نوشته و سعی می کنند یک مساله ریاضی که وابسته به محتویات بلوک است را حل کنند. تمامی کامپیوترها در بلاکچین بیت کوین به این تراکنش ها و مساله دسترسی دارند و هر کس بتواند زودتر این مساله را حل کند به عنوان پاداش جایزه ای دریافت می کند که در ابتدا ۵۰ بیت کوین بوده و در حال حاضر برابر با ۵/۱۲ بیت کوین است. به این ترتیب بیت کوین های جدید خلق می شوند. علاوه بر این ماینر یک بلوک مجموع کارمزدهای پرداختی توسط کاربران شبکه برای پردازش تراکنش ها را نیز دریافت می‌کند. به فرآیند ساخت این بلوک ها اصطلاحا استخراج بلوک می گویند که در طی آن بیت کوین استخراج یا ماین می شود.

نگهداری بیت کوین در کیف پول

برای نگهداری هر رمز ارز یا ارز دیجیتال نیاز به یک کیف پول دارید که می‌توانید لیستی از کیف پول ها را در این پست مشاهده کنید. کیف پول بیت کوین یک نرم افزار یا سخت افزار است که کلیدهای خصوصی و عمومی شما را نگهداری میکند. اساس همه فعالیت ها در بلاکچین بر رمزنگاری است و کلیدهای خصوصی و عمومی نقش نام کاربری و پسورد شما را بازی می کنند بنابراین هرگز و تحت هیچ شرایطی نباید کلید خصوصی خود را در اختیار کسی قرار دهید. برای واریز به حساب شما تنها وجود کلید عمومی کافیست به همان صورت که برای ارسال یک ایمیل به شما تنها داشتن آدرس ایمیل شما کفایت می‌کند و اگر پسورد ایمیل خود را در اختیار فردی قرار دهید او قادر خواهد بود محتویات ایمیل شما را مشاهده کرده و تغییر دهد. به عبارتی اگر کلید خصوصی خود را از دست بدهید یا آن را در اختیار کسی قرار دهید تمام سرمایه خود را از دست داده اید.

نحوه خرید بیت کوین

برای خرید بیت کوین ابتدا به یک کیف پول نیاز دارید که می‌توانید لیست آنها را در این پست مشاهده کنید. سپس می‌توانید برای خرید بیت کوین با بهترین قیمت و کمترین کارمزد از این قسمت به ما پیام دهید تا در اسرع وقت بیت کوین خریداری شده به ولت شما انتقال یابد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *