XRP

ریپل چیست

ریپل یک بلاکچین ویژه است که هدف اصلی آن تبدیل شدن به ابزاری برای ارائه خدمات مالی بین بانکی و فرامرزی است. ریپل برای این کار از ارز دیجیتال بومی خود، XRP بهره می برد. هر چند که شرکت موسس ریپل موسوم به ریپل نت خدمات مستقل از XRP نیز ارائه می‌کند اما XRP به واسطه اینکه قدمت زیادی دارد و حتی مورد توجه ساتوشی ناکاموتو نیز قرار داشته است بسیار ارزشمند است و با توجه به پیشرفت خوبی که دارد و قراردادهایی که مکررا با بانک های مختلف امضا می کند با وجود حواشی مختلف به یک رمز ارز ارزشمند تبدیل شده است که رتبه سوم با ارزش ترین ارز دیجیتال را در حال حاضر به خود اختصاص داده است و حتی در مواقعی موفق شده است به جایگاه دوم ارتقا پیدا کرده و اتریوم را به زیر بکشد.

ریپل با چشم انداز دستیابی به جایگاه سوئیفت در تبادلات بانکی به فعالیت می پردازد و به همین دلیل کارمزدهای بسیار کمتر و سرعت بسیار بالاتری نسبت به ارز های دیجیتالی مانند بیت کوین را به کاربران تحمیل می کند. این کارمزد کم و سرعت بالا باعث می شود ریپل گزینه ای ایده‌آل و محبوب برای جابجایی وجوه رمز ارزی بین صرافی های مختلف باشد.

از طرف دیگر عده زیادی از سرمایه گذاران در ارز دیجیتال ریپل اعتقاد دارند وجود بانک های قدرتمند به عنوان همکار و پشتیبان ریپل باعث می شود رمز ارز XRP پشتوانه ای محکم داشته باشد و ریسک ضررهای مالی قابل توجه در آن کاهش یابد.

از نکات قابل توجه در مورد رمز ارز ریپل حضور جد مک‌کالب، Jed McCaleb، به عنوان موسس و ایده پرداز ریپل است که بعدها از ریپل جدا شد. مک‌کالب از چهره‌های شناخته شده در دنیای تکنولوژی و به خصوص رمز ارز هاست که در سوابق کاری خود ساخت یک شبکه اشتراک همتا به همتای فایل، ساخت اولین صرافی ارز دیجیتال بیت کوین، همکاری در ساخت رمز ارز ریپل و همکاری در ساخت ارز دیجیتال استلار را داراست.

ارز دیجیتال ریپل قابل استخراج نیست و تمامی XRP ها در ابتدا توسط تیم سازنده تولید شده اند بنابراین تنها راه به دست آوردن آن خرید ریپل است.

نگهداری ریپل و کیف پول های ریپل

برای ریپل کیف پول های مختلفی وجود دارد که لیستی از آن ها را می‌توانید در اینجا مشاهده کنید. باید دقت کنید که ریپل به عنوان یک گزینه امنیتی شرایطی را در نظر گرفته است که هیچ کیف پولی نمی تواند موجودی کمتر از ۲۰ ریپل داشته باشد و تنها راه برای نگهداری مقادیر کمتر از این، استفاده از کیف پول های صرافی ها است.

خرید ریپل

برای خرید ریپل با بهترین قیمت و کمترین کارمزد می توانید با ارسال پیام یا تماس با صرافی آسان بیت در اسرع وقت نسبت به خرید آن اقدام کنید. کافیست بر روی این لینک کلیک کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *